Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reference aneb kde jste nás mohli potkat

Zde je krátký soupis akcí a událostí, na které jsme byli pozváni zpestřit je našim vystoupením.

 

mg_0446.jpgDětské dny

 Naše oblíbené akce, na kterých se setkáváme se všemi věkovými kategoriemi diváků. Nejvíce nás těší spolupráce s těmi nejmenšími, jejich rozzářené oči a zapálení pro věc. Snažíme se je vtáhnout do děje a to tak, že si někteří mohou na vlastní kůži vyzkoušet být na chvíli Zorrem nebo práskout bičem či jako odměna pro nejlepší "povzbuzovače" se svézt na našich koních.

 Foto od Lucie Komoňové ZDE.

 

Westernové závody a jiné koňské akce

mg_9439.jpgAkce, na které jezdíváme nejčastěji jsou různé závody, jezdecké dny, show a to nejen s westernovým zaměřením. Džigitovka se hodí i na výstavy koní či k propagaci jezdeckého sportu.

V minulých letech jste nás mohli potkat na:

- Formanském dni ve Velkých Karlovicích (pořadatel dostihová stáj Red Rebel a Valencio Holčák foto Martina Bělunková ZDE)

- Výstavě koní v Novém Jičíně (pořadatel ASCHK  foto ZDE)

- Ford Cup ( pořadatel SKL Trojanovice, foto Zenon Kisza ZDE)

- Westernové závody Jankovice (foto ZDE)

- Jezdecké odpoledne s Václavem Vydrou ve Mlýně U vodníka Slámy

- Hostování ve Westernovém Městečku Šiklův Mlýn (rok 2012)

a spousta dalších ...

 

 

20130804_205.jpgCharitativní akce

Alespoň jednou ročně (někdy i vícekrát) jezdíme podpořit charitativní akce.

 

- Charitativní akce pro koňskou záchytku (foto Eva Výborná)

- Na skok do Skal  (pořadatel Stáj Kincl, foto ZDE)

 

 

 

 

a firemní akce

 

p1380067.jpgCountry bály

 Prostředí country bálů nebo westernově zaměřených akcí, konaných v interiéru většinou navštěvujeme bez koní. Ukázka trikového lasování, chytání do lasa a malá ukázka práskání bičem je náplní našeho vystoupení. Foto ZDE.

 

 

Stále se vzděláváme

V jezdectví je se stále co učit a v  intenzivním tréninku pokračujeme i nadále.

 

a.cid.jpg

- drezurní lekce jezdectví pod vedením jinete profesor Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre  Angela Cida Camase. Několik setkání s tímto charismatickým člověkem nás nasměrovalo na odvětví jezdectví, které jsme do té doby pouze obdivovali. Je radost jezdit pod panem profesorem a těšíme se na každou další lekci.

Foto od Kristina Lejsková ZDE.

- škola lehkosti (Légèreté) P.Karla nám dala cennou lekci a v jeho knize a DVD stále čerpáme nové a nové poznatky. S citem a lehkostí na otěžích občas trénujeme s akreditovaným trenérem Evženem Blechou.

 - neméně zajímavý byl i kurz s Mirkou Kytkovou a Lukášem Tomšíkem, s nimiž máme nemálo společného.

 - kurzy vedené Radkem Líbalem nás nadchly pro jeho spravedlivý přístup ke koním. Bez složitých výkladů jednoduše vysvětlí proč a jak ve výcviku postupovat. Vše máme vyzkoušeno na vlastních koních a mladý Sheity dělá velké pokroky.  www stránky 

- nezůstali jsme však pozadu ani v oblasti horsemanshipu a kromě pravidelného čtení odborných článků jsme navštívili semináře:

Milana Kováře, Honzy Bláhy či Václava Bořánka

(zajímáme se i o práci Oldy Nováka nebo Zuzany Prokopové)

- seminář o obsedání a práci s mladými koňmi, představení toho pravého Horsemanshipu, který do Čech přivezl Baster McLaury, a který je zároveň jeden z posledních velkých žijících horsemanů z blízkosti Raye Hunta či Toma Dorrance. Vynikající cit pro koně, přesné načasování a rovnováha byly jedny ze stěžejních bodů semináře.

- při práci ze země velice rádi spolupracujeme s citlivým přístupem Radima Klimši

V této oblasti si však ponecháváme i prostor pro vlastní zkušenosti a tak sdílíme pouze ty myšlenky, se kterými se ztotožňujeme či je máme ověřené v praxi. Jsme však přístupni a otevřeni všem názorům a myšlenkám.